PZP motorového vozidla

Autor: Šimon Biroščák <simonko.ok(at)gmail.com>, Téma: Informácie, Vydané dňa: 10. 11. 2008

 Momentálne dosť "HOT" téma je Povinné zmluvné poistenie motorového vozidla. V tomto článku nájdete čo, kde, kedy, ako a hlavne za koľko, resp. čo najlacnejšie.Na úvod jedna dôležitá vec - výpoveď sa dá podať najneskôr 6týždňov pred výročným dátumom, t.j. 42dní pred vyročným dátumom, čo je 19. novembra.
Netreba to ale nechávať na poslednú chvíľu, pretože môžu nastať problémy a potom s tým už nič nespravíte. Výpoveď sa dá podať osobne na pobočke, kde donesiete žiadosť o zrušenie zmluvy na základe paragrafu 800 zrušenie ku koncu poistného obdobia a tam Vám na jednu Vašu kópiu dajú pečiatku ako potvrdenie že to prevzali, alebo poštou, kde ako potvrdenie slúži podací lístok, prípadne ju zašlete faxom. Na podanie výpovede mejlom rovno zabudnite, neberú ju totiž do úvahy, čiže iba osobne, fax, alebo pošta.
Na poslednú chvíľu by ste si to nemali nechávať preto, lebo sa neberie do úvahy napr. dátum na podacom lístku, ale dátum doručenia na centrálu, čiže v posledný deň sa neoplatí posielať poštou a asi ani jeden dva dni pred koncom, poisťovne to totiž radi pozdržiavajú. Na pobočkách výpoveď prevezmú, ale zase berú do úvahy doručenie na centrálu, takže tiež nie je dobré to tam nosiť v posledný deň (ak Vám to s úsmevom preberie pracovníčka na pobočke, tak to ešte neznamená že vypoveď platí).
Takže preto je to dobré poslať čím skôr a mať zadné dvierka a čas do konca roka.

Teraz Vám ponúkam tabuľku s najnižšími cenami PZP.
Poisťovne, z dôvodu reklamy, tu nebudem uvádzať (kto by mal nejaké otázky - môžete ma prípadne kontaktovať na 0903/840 017, upozorňujem ale, že ja Vám iba ak poradím - PZP nevybavujem!).

Obsah/výkon    Ročná platba
do    900cm³     1 632,- Sk
do 1 300cm³     2 292,- Sk
do   60kW         2 500,- Sk
do   80kW         3 900,- Sk
do 110kW         4 700,- Sk
nad 110kW       6 600,- Sk

Konverzný kurz: 30,1260 Sk / 1,- €

 

Vzor výpovede: